TOP 5 dobrych filmów o miłości nie tylko na Walentynki

TOP 5 dobrych filmów o miłości nie tylko na Walentynki

Miłość to pojęcie wieloznaczne, posiadające swoje różne typy. Z pewnością jest to silne uczucie, które jest kierowane do konkretnej osoby lub obiektu. Korzystając z okazji, że dziś są Walentynki, postanowiłam przedstawić TOP5 dobrych filmów, które pokazują różne typy miłości i wcale nie mam na myśli miłości romantycznej. 😉

1. Miłości do gotowania – Ugotowany (2015) z Bradleyem Cooperem

Miłość jest piękna, gdy jest wzajemna, podobne wrażenie odnosi się do głównego bohatera, który kocha gotować, a jedzenie przyrządzane przez niego jest fenomenalne. Ten gorący flirt w kuchni, musi skończyć się jednym – sukcesem!

2. Miłości do samej siebie – Jestem taka piękna! (2018)

Czasami mały wypadek sprawia, że życie zmienia się gwałtownie. Główna bohaterka podczas niegroźnego upadku budzi się jako nowa osoba, pełna seksapilu i pewności siebie. Okazuje się, że to co było barierą, funkcjonowało jedynie w jej głowie. Film pokazuje, że na drodze do naszych marzeń może stać tylko jedna osoba – my sami. Sami możecie się o tym przekonać.

3. Miłości do sportu – Strategia Mistrza (2015)

Gdy miłość do sportu, adrenaliny i miłości publiki sprawia, że nie zawahasz się przed niczym, by być numerem jeden. Nawet rak nie sprawi, że jesteś w stanie się zatrzymać. A gdy go pokonujesz…okazuje się, że masz tylko jeden cel – zostać mistrzem, sięgając po niedozwolone środki.

4. Miłości do ludzi – Przełęcz ocalonych (2016)

Czy można iść na wojnę, nie umiejąc strzelać, ba, nie chcąc nawet wziąć broni do rąk? I wierząc, że jest się w takim miejscu po to, wypełnić swoją misję – ratować rannych? Okazuje się, że to możliwe i stało się naprawdę.

5. Boskiej miłości – Chata (2017)

Co byś zrobiła, gdybyś znalazła w skrzynce list od Ojca? (Boga) Czy skorzystałbyś/skorzystałabyś z tej okazji? Główny bohater – Mack nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swojej córki, jest zrozpaczony, bo znajduje się w sytuacji bez wyjścia, nie potrafi pójść dalej. Czy list zmieni jego życie? Warto sprawdzić 😉

Dlaczego wybrałam właśnie te tytuły? Może właśnie to, że z pozoru nie można ich połączyć. Bo każdy z nich jest inny, a przez to wyjątkowy. Tematyka jest różnorodna, od filmu wojennego, aż po science fiction, wszystkie łączy jedno – miłość, a raczej jej oblicza. Każdy z nich daje do myślenia, a to chyba dla każdego kinomana jest ważne.

A jakie, waszym zdaniem, filmy miłosne są godne polecenia? Podzielcie się nimi w komentarzu 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *